Hemen Ara: +90 216 3443422

 

 

 

Ev Sineması Projelerinde Geliştirici & Tasarımcı Ruha Sahibiz

En üst düzeyde ev sineması deneyimi elde etmeye yardımcı olduğumuz 100'den fazla müşteriye katılın.

110
 

Proje

200
 

Keşif

25
 

Personel

500
 

Toplantı

Ev sinema odanızdaki akustik yapı doğru oluşturulduğunda mütevazı bir elektronik sistemden mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Bunun tersi olarak da dünyanın en gelişmiş ev sinema sistemi bile uygun olmayan akustiğe sahip bir odada çok zayıf performans gösterebilir.

En ideal çözüm ev sineması için özel olarak hazırlanmış ayrı bir oda hazırlamaktır.
Bu mümkün olmuyorsa müzik ve sinema işlevlerini birlikte yerine getirecek oturma odası veya salonunuzda mutlaka bazı akustik özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Ev sinemasının en temel akustik sorunu aşırı reverberasyon sergileyen odalardır. Bir başka deyişle, ev sineması için kullanılacak odalarda ses hemen hemen hiç yansımamalıdır.

Doğaldır ki aynı zamanda günlük yaşamın sürdürüldüğü odalarda ideal bir ev sinema akustiği elde etmek mümkün olmaz. Bağımsız bir ev sinema odası bu iş için özel döşendiğinde tavan ve zemin de dahil tüm duvarlarda ses yutucu ve yansımayı önleyici malzeme ile çalışma yapılır. Bu sayede en aza indirilen reverberasyon ile farklı kanallardan gelen ses sinyallerinin yansıyarak karışması önlenmiş olur. Böylelikle de milisaniyeler düzeyinde gecikmeler aracığı ile yaratılan üç boyutlu ses sahnesi mükemmel biçimde yeniden canlandırılabilir.

Eğer gerçek anlamda kontrollü akustiğe sahip özel bir sinema odası kuramıyorsanız, sistemi kullanacağınız odanızda mümkün olduğunca çok ses yutucu eşya bulundurmanız yararlı olacaktır. Örneğin, yumuşak ve kalın kumaşla kaplı mobilyalar, bol halı, ağır kumaştan tam boy perdeler ve çok sayıda sık yapraklı salon bitkisi gibi...


İLETİŞİM

Adil mahallesi, Salihler caddesi
no:29 Sultanbeyli/İSTANBUL
+90 216 344 34 22
+90 216 344 34 77
+90 507 668 41 24 

proje@teknikakustik.net